Najbardziej przyszłościowe kierunki studiów

Wybór kierunku studiów nie powinien opierać się tylko na tym, co lubimy robić, ale też na tym, z czego będziemy w stanie się w przyszłości utrzymać. Lista najbardziej przyszłościowych kierunków zawiera nie tylko te naprawdę dochodowe zawody, ale też te, które za chwilę będą bardzo pożądane albo już takie są. Trzeba jednak pamiętać, że nie są one dla wszystkich i niejedna osoba nie odnajdzie się na opisanych poniżej kierunkach.

Finanse – nie tylko liczenie pieniędzy
Finanse to bardzo szeroka grupa zawodów i kierunków. Możemy spokojnie zaliczyć do niej ekonomię, ale nie tylko. Choć to słowo kojarzy nam się raczej z liczeniem pieniędzy, to coraz więcej osób potrzebuje, a to doradców podatkowych, a to kogoś, kto pomoże im zadbać o ich pieniądze. Do tego dochodzi mocno rozwijająca się ostatnio giełda papierów wartościowych i każda inna, do której obsługi potrzeba specjalistów. Świat mocniej niż kiedykolwiek kręci się wokół pieniędzy, więc i ludzie, którzy się na nich znają, są coraz bardziej potrzebni. Dlatego finanse mogą się okazać świetnym pomysłem dla kogoś, kto szuka przyszłościowego zawodu.

Prawo – dla ambitnych i zorganizowanych
Studia prawnicze nie są proste i już sama próba dostania się na nie będzie nas kosztowała masę nerwów i wyrzeczeń. Ale są one naprawdę opłacalne. Zapotrzebowanie na usługi prawnicze wydaje się nigdy nie skończyć. Dziś nie tylko osoby fizyczne potrzebują swoje mecenasa do rozstrzygania spraw spadkowych czy prywatnych kłótni z sąsiadami, ale także duże korporacje i mniejsze firmy chcą mieć na stałe kogoś swojego, nawet jeśli nie na teraz, to na wszelkie wypadek. Ale prawo to nie tylko adwokaci, to także prokuratorzy, sędziowie czy doradcy prawni. Każdy znajdzie tam coś dla siebie, o ile jest wystarczająco ambitny i zorganizowany.

Informatyka – zapotrzebowanie wciąż rośnie
Mimo że co roku na rynek uczelnie wyższe wypuszczają całą rzeszę nowych informatyków, dalej są oni wchłaniani, a zapotrzebowanie zdaje się dalej rosnąć. Dzieje się tak dlatego, że coraz więcej firm decyduje się na przeniesienie swojej dokumentacji i pracy na nośniki cyfrowe, a do ich obsługi bardzo często jest nam potrzebna osobna osoba. Ktoś musi cały czas pilnować sprawności sieci, szczególnie w firmach wykonujących całą pracę przez internet. Ale również prywatni odbiorcy cały czas wymagają pomocy informatyka, nawet jeśli nie chcą go zatrudniać u siebie na stałe, bo każdy z nas ma jakieś ważne urządzenie elektroniczne, które co jakiś czas musi się zepsuć.

Logistyka – choć wiele osób jej nie docenia
Logistyka jest bardzo potrzebną dziedziną, choć wiele osób nie zdaje sobie w ogóle sprawy z tego, że istnieje. To właśnie ona odpowiada za zarządzanie w dużych firmach, zarówno materiałami, jak i siłą roboczą. Każda osoba po logistyce powinna być w stanie prowadzić małą i dużą firmę. Często potrzebnych jest ich kilku na raz, żeby praca szła sprawnie i na miejscu był ktoś, kto w każdej chwili może interweniować i zmienić nasze plany. Logistycy będą potrzebni zawsze i to jeden z niewielu zawodów, co do których nikt nie ma wątpliwości, że roboty nie dadzą rady jeszcze przez wiele lat go zastąpić ani nawet wspomagać na ludzkim poziomie.