Najinteligentniejsze rasy psów

 

Pies to nie tylko najbardziej oddany przyjaciel człowieka, ale również i niezwykle inteligentna istota. Nie ma się więc co dziwić, że psy trudnią się rozmaitymi zawodami. Chociaż właściwszym stwierdzeniem będzie, że przystosowywane są przez ludzi do pracy. Nikogo nie dziwi pies pracujący w służbach ratowniczych, mundurowych – nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, że psy mogą być także swego rodzaju terapeutami!

Psy rozumieją to, co do nich mówimy.

Jest to oczywiście przesadzone stwierdzenie. Nie podyskutujemy wprawdzie z psem na temat polityki czy finansów, jak jednak wykazały badania, większość psów jest w stanie zrozumieć około 100 pojedynczych słów i komend. W przypadku przedstawicieli inteligentniejszych ras ilość ta wzrasta nawet dwukrotnie.

Border Collie.

Ta rasa psów jest niekwestionowanie najinteligentniejszą ze wszystkich. Z powodzeniem startują w rozmaitych, psich konkurencjach, które w większości zawsze wygrywają. Nic dziwnego, Border Collie oprócz tego, że są niezwykle inteligentne, to również posłuszne, skore do nauki i wykonywania wszelkich zadań.

Owczarek niemiecki

Przedstawiciele tej rasy od lat są z powodzeniem wykorzystywane w różnego rodzaju formacjach mundurowych, a więc policji, wojsku czy straży granicznej. Nikogo więc nie dziwi fakt, iż rasa ta uznawana jest za niezwykle inteligentną. Owczarki niemieckie są oddane, posłuszne i chętne do pracy.