Co powinno cechować męski portfel?

Portfele są tym szczególnym typem akcesoriów, które powinny towarzyszyć każdemu mężczyźnie. Oznacza to również to, że trzeba dobrze się zastanowić, jaki wybrać portfel. Przede wszystkim powinien on bowiem mieć te cechy, które powinny towarzyszyć mężczyźnie. Co za tym idzie, portfele męskie muszą być nie tylko niezwykle stylowe, ale i praktyczne. To właśnie praktyczna funkcjonalność portfelu sprawia, że z chęcią po nie sięgamy. Powinien być on odpowiednio pojemny, ale jednocześnie nie nazbyt wielki, gdyż w przeciwieństwie do kobiet, mężczyźni rzadko noszą portfele w jakiejkolwiek torbie.

Wygoda i elegancja – podstawa męskiego portfela

Wśród podstawowych cech dobrego portfelu dla mężczyzny przede wszystkim należy wymienić dwie: elegancję i wygodę. Portfel musi wyglądać szykownie, stylowo, co nie zmienia faktu, że jednocześnie musi być funkcjonalny. Dlatego tez musi cechować się wygodą jego noszenia. Jak zostało to zaznaczone wcześniej, mężczyźni zwykle noszą portfele przy sobie. Oznacza to, że nie tylko musi mieć odpowiednie rozmiary, ale przede wszystkim musi cechować się wytrzymałością, która sprawi, że posłuży mężczyźnie przez długie lata. Między innymi z tego powodu stawia się tu na skórę, która w naturalny sposób najlepiej spełnia wymienione wcześniej zadanie. Jednocześnie to właśnie skóra jest tym materiałem, który towarzyszy mężczyznom. Nie trzeba jednak stawiać jedynie na modele czarne. Portfele secrid dostępne w różnych barwach są najlepszym przykładem tego, że można stawiać na różne, w pełni eleganckie barwy.

Jak dobrać rozmiar portfela?

Materiał jest ważny, ponieważ w dużej mierze gwarantuje wygodę użytkowania, a przede wszystkim jest najlepszym wyznacznikiem elegancji. Nie jest jednak jedynym. Również istotne jest dobranie rozmiaru portfela do konkretnego mężczyzny. W pierwszej kolejności należy pomyśleć o tym, co będzie w nich przechowywane. W przypadku mężczyzn warto stawiać na unikanie dużych rozmiarów, choć oczywiście nie jest to też niewskazane. Jeśli stawia się na przenoszenie dokumentów, niekoniecznie zaś gotówki, wystarczą portfele z pojemnymi slotami na karty kredytowe, dowód osobisty oraz prawo jazdy. Jeśli jednak stawiamy również na gotówkę i bilon, nieco większy model portfela znakomicie spełni swoje zadanie.

Dyskrecja i elegancja, czy może większy model?

Mniejsze portfele cieszą się uznaniem przede wszystkim w przypadku osób stawiających na styl formalny. W garniturze i marynarce lepiej sprawdzi się model, który nie będzie wypychał kieszeni. Gwarantuje to lepsze zachowanie symetrii sylwetki, a jednocześnie pozwoli na pomieszczenie najpotrzebniejszych rzeczy. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć większe portfele. Te jednak sprawdzą się w bardziej casualowym lub streetwearowym stroju, w którym mamy większe kieszenie. Ewentualne ich wypchnięcie nie będzie zbyt negatywnie wpływać na sylwetkę i wygląd, a nawet nie będzie tak zauważalne, jakby to miało miejsce w przypadku, chociażby spodni do garnituru.