Dwa monitory – czy to rozwiązanie, na które warto postawić?

Przeciętnemu użytkownikowi komputera wystarczy jedynie pojedynczy monitor, na którym bez problemu może oglądać swoje ulubione seriale czy wykonywać proste polegające na przesłaniu wiadomości e-mail, czy utworzeniu nowego dokumentu. Czasem jednak jeden monitor, bez względu na jego wielkość, okazuje się być zwyczajnie niewystarczający – taka sytuacja może pojawić wśród pracowników biurowych, informatyków czy zwykłych graczy. Opiszemy więc zalet, jakie wynikają z posiadania dwóch monitorów.

Ułatwienie pracy.

Dwa monitory to doskonałe rozwiązanie za programistów, grafików, copywritterów czy pozostałych pracowników biurowych. Niejednokrotnie zdarza się, że podczas pracy pojawia się konieczność otwieranie wielu okien. W przypadku pojedynczego monitora zachodzi potrzeba minimalizowania każdego okna celem powrócenia do poprzedniego lub otwarcia nowego. Problem ten znika, jeżeli do naszego laptopa lub komputera podłączymy dodatkowy monitor – zwiększamy tym samym ogólny obszar roboczy, a otwarte okna możemy przenosić na dodatkowy monitor. Tego rodzaju rozwiązanie sprawdzi się również doskonale w roli swoistego zabezpieczenia. Sprzęt elektroniczny nie jest wieczny, toteż jego usterki nie są niczym niezwykłym. W przypadku ewentualnej awarii jednego monitora możemy bez problemu kontynuować rozpoczętą pracę drugim.

Jak podłączyć dwa monitory?

Nim udamy się do pobliskiego sklepu z elektroniką celem zakupu dwóch monitorów, musimy w pierwszej kolejności sprawdzić, czy nasz komputer lub laptop umożliwia ich podłączenie. Potrzebujemy przynajmniej dwóch wejść HDMI lub DisplayPort. Sama konfiguracja monitorów nie jest niczym trudnym i jest możliwy z poziomu ustawień naszego systemu.