Sony czy Microsoft – na jaką konsolę warto postawić?

Konsoli gracze niemal od zawsze podzieleni są na dwa obozy, które skupiają w sobie zwolenników Xboxa oraz PlayStation. Na rynku znaleźć można jeszcze jednego gracza, a więc Nintendo – ten jednak zapełnia swoistą niszę, jak i udostępniane na platformę gry są zgoła odmienne, względem tych, które wydawane są na wspomniane na początku konsole.

PlayStation.

Historia PlayStation, podobnie jak i Xboxa, sięga kilkudziesięciu lat wstecz. Obecnie, w kontekście Sony, rozmawiać możemy jedynie o konsolach 7 i 8 generacji, a więc PlayStation 4 oraz 5, gdyż to właśnie one cieszą się największą popularnością, a przy tym są kompatybilne z wydawanymi na nie nowymi produkcjami. W zależności od tego, jaki model konsoli postanowimy kupić, możemy spodziewać się odmiennych doświadczeń – różnią się one pod względem technicznym, co bezpośrednio wpływa między innymi na kwestie wizualne gier, jak i ich płynność.

Xbox.

Największym konkurentem dla Sony jest firma Microsoft, która odpowiada za opracowanie i wydanie własnej konsoli, a więc popularnego Xboxa. Najnowsze urządzenia ze stajni Microsoftu mogą pochwalić się doskonałymi osiągami pod względem technicznym, w tej kwestii praktycznie więc nie odbiegają od swojego japońskiego konkurenta.

Podsumowanie.

Czytając powyższy tekst, możemy dojść do wniosku, że pomiędzy wymienionymi konsolami nie istnieją żadne różnice. Wszystko jednak skupia się wokół tak zwanych gier ekskluzywnych, a więc wydawanych tylko i wyłącznie na jedną platformę – takich gier możemy znaleźć zdecydowanie więcej na konsolach PlayStation. Choć podobne produkcje nie pojawią się tak często na Xboxie, Microsoft nadrabia to atrakcyjnym abonamentem, jakim jest Xbox Game Pass. W ramach tej usługi uzyskujemy dostęp do ogromnej ilości gier bez dodatkowych opłat. Jeżeli więc zastanawiamy się, jaką konsolę kupić – nie ma na to tak naprawdę jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ wszystko zależy od naszych własnych upodobań. Na Xboxie próżno jest szukać cenionych gier na wyłączność, tak jak ma to miejsce w przypadku PlayStation – zamiast tego, poprzez wykupienie abonamentu, mamy dostęp do nieograniczonej biblioteki gier.