Czym można pokryć ściany w łazience? Nie tylko płytkami!

Łazienka to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu lub mieszkaniu. Przyjęło się, że jej ściany pokryte powinny być ceramicznymi płytkami – ma to zresztą swoje uzasadnienie. W łazience jest stosunkowo wilgotno, a i nietrudno o zachlapanie ścian – wszystko to sprawia, że, choćby, tradycyjna farba zaczęłaby z czasem niszczeć. Jak się jednak okazuje, nie jesteśmy już na zawsze skazani jedynie na zwykłe płytki. A jeżeli chcemy odejść od tego, swego rodzaju, schematu – przedstawimy alternatywne metody na pokrycie ścian.

Beton.

Beton zapewnia pomieszczeniu stosunkowo zimny, wręcz surowy charakter – w ostatnim czasie cieszy się jednak coraz to większą popularnością, szczególnie wśród osób pragnących, by w ich domach zagościł styl czysto minimalistyczny. Nie oznacza to jednak, że mamy pozostawiać wręcz gołe ściany. Doskonałym rozwiązaniem będzie ich pomalowanie za pomocą farby betonowej, która jest odporna na działanie czynników zewnętrznych.

Kamień.

Świetnym pomysłem będzie także wyłożenie ścian kamieniem – tutaj mamy ogromne pole do popisu, bowiem te występują w wielu odmianach i kolorach, dzięki czemu z łatwością osiągniemy zamierzony efekt, lub też dopasujemy ściany do panującego w łazience klimatu bez konieczności przeprowadzania gruntownego remontu.

Tradycyjne malowanie.

Zdawać się może, że pomalowanie ścian w łazience to iście wręcz katastrofalny pomysł. Wszak są one stosunkowo podatne na działanie wody. Tymczasem – producenci farb wręcz prześcigają się w tworzeniu coraz to wyśmienitszych produktów. Bez trudu znajdziemy więc farby, które sprawdzą się także i w łazience – należy jednak pamiętać o tym, że powinny być one odporne na ścieranie, zmywanie i wilgoć.