Jak powiesić obrazy oraz zdjęcia bez konieczności wiercenia w ścianie?

Obrazy czy rodzinne zdjęcia to doskonały wręcz sposób na nadanie danemu pomieszczeniu wyjątkowego wręcz klimatu i atmosfery. Ich montaż bywa jednak często utrudniony, a czasem zwyczajnie niemożliwy – wiążę się bowiem z koniecznością wiercenia w ścianie, co czasem doprowadzić może do jej zniszczenia, w szczególności, jeżeli jest stosunkowo cienka. Jak się jednak okazuje – możemy schować wiertarkę z powrotem do warsztatu i całkowicie o niej zapomnieć. Przedstawimy mniej inwazyjne sposoby, dzięki którym ozdobisz swoją ścianę ulubionymi zdjęciami i obrazami.

Magnesy.

Jednym z najprostszych rozwiązań jest zastosowanie magnesów, które bez problemu przykleimy do ściany. Konieczne jednak będzie wyposażenie się w metalową ramkę do zdjęcia lub obrazu. Ponadto – bez większych problemów zwyczajnie zamienimy dany obraz w momencie, gdy ten się nam zwyczajnie znudzi.

Rzepy.

Obrazy na ścianie możemy także zawiesić za pomocą specjalnych rzepów, które również należy przykleić do powierzchni ściany. Są one nie tylko skuteczne, lecz także proste w użyciu – a ich ewentualny demontaż nie wyrządzi żadnych wręcz szkód w strukturze farby.

Masy.

Alternatywą jest zastosowanie mas mocujących, które występują w wielu rodzajach, a każdy z nich cechuje się zgoła odmiennymi właściwościami. Takie masy – w swojej konsystencji – przypominać mogą zwykłą gumę do żucia lub kawałek plasteliny.