Jak naturalnie wzmocnić włosy?

Wiele osób zastanawia się nad tym, jak wzmocnić włosy. Niektórzy pragną jedynie przyspieszyć ich wzrost, a innym zależy na zmniejszeniu ich wypadania. Dobra wiadomość jest taka, że istnieją naturalne metody walki o długie i gęste kosmyki. Warto zatem się z nimi zapoznać.

Popijaj ziołowe napary.

W walce z nadmierną utratą kosmyków poleca się przede wszystkim popijanie naparów na bazie ziół. Warto zainteresować się w szczególności takimi gatunkami jak pokrzywa zwyczajna czy skrzyp polny. Są one bogate w cenne związki, które wzmacniają cebulki włosowe oraz strukturę samego włosa. Aby jednak można było mówić o efektywności ziołowej kuracji, należy zadbać o jej systematyczność. Zaleca się picie przynajmniej jednej filiżanki naparu przez minimum miesiąc.

Zwróć uwagę na płukanki.

Jeżeli zastanawiamy się nad tym, co na wypadanie włosów zastosować, postawmy również na ziołowe płukanki. Można przygotować je na bazie wymienionych już wyżej gatunków, takich jak pokrzywa zwyczajna, czy też skrzyp. Do zrobienia płukanki będziemy potrzebować jednak większej ilości surowca zielarskiego. Na szczęście, zarówno skrzyp, jak i pokrzywa należą do niezwykle popularnych roślin. Płukanki najlepiej używać po każdym myciu włosów dla uzyskania najbardziej satysfakcjonujących efektów.

Zadbaj o prawidłowe odżywianie.

Jeśli nie chcemy tracić nadmiaru kosmyków, powinniśmy także przyjrzeć się naszej diecie. Jeżeli jest ona obfita w cukier i w tłuszcze nasycone, postarajmy się to zmienić. Dobrym pomysłem może okazać się na przykład zjadanie pięciu porcjj warzyw oraz dwóch porcji owoców w ciągu dnia. Tego typu produkty zawierają mnóstwo cennych antyoksydantów. Pamiętajmy także o tym, że włosy potrzebują białka. Starajmy się więc sięgać po mięso dobrej jakości oraz po nasiona roślin strączkowych.