Kursy online – czy warto z nich skorzystać?

Internet zapewnia wiele możliwości. Oprócz natychmiastowego dostępu do nieograniczonej ilości danych, rozrywek, filmów i seriali, poprzez internet możemy także zdobyć nowe kwalifikacje i umiejętności, które mogą się przydać podczas rozwijania ścieżki zawodowej. W internecie znaleźć można ogromną ilość stron i serwisów, które oferują darmowe kursy online, po których ukończeniu otrzymuje się także certyfikat potwierdzający ukończenie kursu. Z takich kursów skorzystać może tak naprawdę każdy – jedynym warunkiem jest posiadanie dostępu do internetu.

Kursy online – czy wpływają na to, jak postrzega nas nasz przyszły pracodawca?

Ukończony kurs wraz z certyfikatem to świetny dodatek do naszego CV. Nie tylko stajemy się bardziej wiarygodni i kompetentni w oczach pracodawcy. Z takich kursów mogą skorzystać przede wszystkim osoby, które nie posiadają doświadczenia na stanowisko, na które aplikują. Przykładem mogą być więc studenci – oprócz samego wykształcenia, warto wykazać się również wiedzą z danej branży. Przystępując do takiego kursu, powinniśmy się jednak bardziej nastawiać na zdobycie wiedzy i poszerzenie umiejętności, aniżeli liczyć na to, że zostaniemy z miejsca zatrudnieni tylko i wyłącznie dlatego, że posiadamy określony certyfikat. Jest to jednak dobry start na początku kariery zawodowej.

Jak i gdzie szukać kursów online?

Istnieje wiele serwisów internetowych, które oferują darmowe szkolenia i kursy. Wiele z nich za ukończenie kursu wystawia nawet certyfikat. Najpopularniejsze serwisy to między innymi Akademia PARP, Google Internetowe Rewolucje oraz platforma Udemy. Kursów online można również szukać w innych serwisach, należy jednak uprzednio zweryfikować ich wiarygodność, by zwyczajnie nie tracić czasu. W takim przypadku warto przede wszystkim zweryfikować opis danego kursu, im więcej szczegółów dotyczących szkolenia zawiera, tym lepiej. Równie istotną kwestią jest zweryfikowanie autora takiego kursu jak i zapoznanie się z opiniami innych użytkowników.