Te szkolenia dobrze wyglądają w CV

Poszukiwanie pracy zazwyczaj jest trudnym i wymagającym czasu zadaniem. Dobrze jest się odpowiednio przygotować, zanim CV trafi do potencjalnego pracodawcy. Skróci to czas rekrutacji.  Nie trzeba działać na ślepo, ponieważ w dzisiejszych czasach wiadomo, co i w jaki sposób wpływa na pozytywne rozpatrzenie kandydatury. W Curriculum Vitae warto posiadać wpisane pewne szkolenia, które zwiększą zainteresowanie kandydatem, niezależnie czy aplikacja jest na stanowisko kierownicze, czy specjalistyczne

Obsługa pakietu Office

W pracy biurowej Excel jest dziś podstawą. Wysyłając pliki do współpracowników, również ma się do czynienia z pakietem Office- w tym wypadku z Word’em. Obsługa tego pakietu jest już uznawana za podstawową styczność z komputerem. W internecie znaleźć można wiele darmowych, jak i płatnych szkoleń pokazujących, jak w szybki sposób zrozumieć Microsoft Office. Warto wziąć pod uwagę, iż potrafiąc płynnie korzystać z Excel’a czy programu PowerPoint to arkusze Google oraz inne aplikacje tego typu nie będą stanowiły żadnego problemu.

Umiejętności miękkie

Rozwijanie umiejętności miękkich to nie tylko przepustka do prostszej rekrutacji, ale również możliwość poznania interesujących osób na warsztatach tematycznych. Umiejętności takie jak: praca w zespole, odporność na stres czy dobra organizacja pracy warto systematycznie rozwijać. Szczególnie biorąc pod uwagę, że social media pełne są darmowych webinarów oraz szkoleń często ukończonych certyfikatem. Kompetencje miękkie niestety trudne są do zmierzenia, za to łatwo można rozwijać je samodzielnie w domu poprzez regularne ćwiczenia.

Języki obce

Nie od dziś wiadomo, iż angielski jest językiem niezbędnym, chcąc swobodnie poruszać się po całym świecie i robić biznes za granicą. Czasy, w których podstawowe słowa do dogadania się wystarczyły, już dawno odeszły w zapomnienie. Teraz, aby zrobić wrażenie na specjaliście ds. rekrutacji, należy pochwalić się płynnością oraz znajomością słów przydatnych w danej branży. Niezwykłą popularnością ostatniego czasu cieszy się biznesowy angielski. Dla chcących uczyć się tego języka całkowicie za darmo istnieje możliwość pobierania darmowych materiałów do nauki z internetu.  Kiedy angielski to za mało, warto zainteresować się odpowiedzią na pytanie:  Jakich języków warto się uczyć, aby podnosić kompetencje zawodowe? 

Reasumując; należy pamiętać, że stały rozwój w obecnych czasach ma największe znaczenie. Niezależnie od stanowiska ciągłe poszerzanie swoich horyzontów w przyszłości owocować będzie awansami, lepszymi propozycjami pracy czy łatwiejszą rekrutacją.