Rozpoczął się sezon narciarski 2023/24 we Włoszech: znaczące podwyżki cen karnetów

Sezon narciarski 2023/24 we Włoskich Alpach już ruszył, ale koszt wyjazdu na narty może być zbyt duży dla wielu osób. Takie przewidywania przedstawia profesjonalne obserwatorium Panorama Turismo Skipass Observatory. Spodziewany koszt tygodniowego wyjazdu dla trzyosobowej rodziny wyniesie około 3,6 tys. euro.

Obserwatorium zwraca uwagę na znaczące podwyżki cen karnetów w porównaniu do poprzednich sezonów. Ceny wzrosły od 8 proc. do nawet 25 proc., a najbardziej odczują to narciarze kupujący bilety dziennych. Ale nie tylko oni – również szkoły narciarskie podniosły ceny za godzinę nauki z instruktorem o 15 proc. Dodatkowo, w ciągu ostatnich dwóch lat hotele i restauracje we włoskich kurortach narciarskich podniosły swoje ceny o 25 proc.

Popularne wśród Polaków regiony Trydent-Górna Adyga również pociągnęły za sobą trend podwyżek. Dzienna wejściówka do kompleksu Superski Dolomiti w Castelrotto (Bolzano) kosztuje teraz 80 euro, z kolei w Madonna di Campiglio (Trydent) ceny wahają się od 72 do 79 euro. Podobne wzrosty cen odnotowano w północno-zachodnich ośrodkach Monterosaski, Courmayeur i La Thuille. Wyjątkiem jest Corno alle Scale w Apeninach toskańsko-emilijskich, gdzie zdecydowano o zamrożeniu cen.