Trening w domowym zaciszu?

Wykonywanie ćwiczeń w domu to świetna oszczędność czasu oraz gotówki. Szczególnie teraz w dobie pandemii, kiedy na pierwszym miejscu stawiane jest zdrowie, warto przekonać się do ćwiczenia sylwetki w domowym zaciszu. W jaki sposób podejść do tematu treningu w mieszkaniu? Jak się prawidłowo przygotować

Mówi się, że w domu nie jest możliwe spalić tak dużej ilości tkanki tłuszczowej jak na siłowni. Oczywiście można spokojnie uznać to za kłamstwo. Suma kalorii straconych podczas treningu zależy od odpowiedniego doboru ćwiczeń, predyspozycji oraz dobrego planowania. Cardio na siłowni nie będzie różniło się od spalania w domu. Można nawet uznać, iż bardziej spali się kalorie, biegając w lesie niż na bieżni.

Odpowiedzialne podejście do tematu ćwiczeń

Zanim rozpocznie się planowanie treningu, dobrze jest udać się do specjalistów, którzy pomogą w doborze ćwiczeń. Pierwszym kontaktem powinien być fizjoterapeuta. Sprawdzi on stan ciała i dobierze odpowiedni zakres ćwiczeń. Należy pamiętać, że przepracowanie się lub trenowanie poza własne możliwości skutkuje urazami i kontuzjami.

Powoli do celu

Wypływanie na głęboką wodę nigdy nie jest dobrym rozwiązaniem. Tak samo jest w przypadku ćwiczeń; do treningu powinno podejść się rozsądnie- na samym początku wykonywać proste zadania, aby z czasem zwiększać ich ilość oraz  tempo wykonywania. Ponadto treningi powinny być rozłożone na dłuższy okres czasu. Nie należy oczekiwać skutków już w pierwszym tygodniu czy miesiącu. Budowanie sylwetki wymaga długiego procesu twórczego.

Dobrym rozwiązaniem na samym początku przygody z domowym treningiem jest wykupienie treningu od profesjonalistów. Najlepiej byłoby wybrać trenera polecanego przez najbliższych znajomych i rodzinę. Takie działanie prawdopodobnie wykluczy rozczarowanie w przyszłości oraz szybkie wypalenie się. Plan treningu można również spróbować rozpisać na własną rękę. W jaki sposób to zrobić? 

A po ciężkich ćwiczeniach…

Ciało wymaga odpowiedniego odpoczynku po ciężkich ćwiczeniach siłowych. Najpopularniejszym sposobem odprężenia mięśni i organizmu jest gorąca kąpiel i masaże potreningowe.  Dodatkowo na platformach dających możliwość oglądania filmów nadesłanych przez innych użytkowników, znaleźć można wiele ciekawych video o rozciąganiu przed i po treningu.