Życie codzienne

Wakacje nad polskim morzem – które miejsca warto odwiedzić?

fot. pixabay.com

Jeśli tegoroczne wakacje planujesz spędzić nad polskim morzem, warto porządnie zastanowić się nad wyborem kurortu. Sprawdź, gdzie można odpocząć podczas urlopu.

Niekończąca się pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany wielu osobom również w tym roku. Ograniczenia jakie nadal występują w podróżowaniu do poszczególnych państw mogą zniechęcić do dalekich wyjazdów. Równie dobrze czas można jednak spędzić nad polskim morzem. Sprawdź, gdzie warto pojechać, by zrelaksować się, powdychać jodu i uzyskać słoneczną opaleniznę.

Sopot

Miastem chętnie wybieranym każdego roku przez turystów z całego kraju jest trójmiejski Sopot. Punktem obowiązkowym, które koniecznie należy odwiedzić jest największe w Polsce molo. Pozwala ono spacerować w głąb morza po drewnianej, bardzo pokaźnej konstrukcji. Jest to również świetne miejsce na opalanie. Corocznie organizowane są także rejsy statkami, które przyciągają tłumy chętnych i generują niezapomniane wspomnienia wśród najmłodszych turystów. W samym mieście organizowane są ponadto liczne koncerty w Operze Leśnej.

Mielno

Imprezowa letnia stolica Polski. Jeśli marzy Ci się wyjazd nad morze połączony z niezapomnianymi, całonocnymi imprezami, najlepszym wyborem będzie właśnie Mielno. Położone jest niedaleko Koszalina, więc przybywając z południa kraju możesz nocować właśnie tam. Obie miejscowości dzieli bowiem zaledwie kwadrans podróży autem. Plaża w Mielnie jest dość duża, więc bez problemu znajdziesz dogodną miejscówkę na opalanie.

Ustka

Plaża w Ustce zawsze znajduje się w czołówce zestawienia najładniejszych i najbardziej zadbanych w kraju. Nic więc dziwnego, że miejscowość ta od lat przyciąga turystów, którzy bardzo chętnie wracają do niej w kolejnych sezonach. Liczne atrakcje, w tym pokazy laserowe i koncerty to kolejny powód, by wakacje spędzić właśnie w Ustce. Niedaleko tej miejscowości znajduje się Słupsk, który podobnie jak Koszalin może posłużyć jako miejsce noclegowe, choć w samej Ustce takowych zdecydowanie nie brakuje.

Powiązane teksty
PracaUncategorizedŻycie codzienne

W jaki sposób poprawić pamięć?

Pamięć jest zawodna- najczęściej w momencie, w którym usilnie próbuje się przypomnieć sobie…
Czytaj dalej
RelacjeŻycie codzienne

Mowa ciała kłamców, jak ją rozpoznać?

W obecnych czasach ciężko jest ocenić kiedy druga osoba jest prawdomówna. Powodów częstego…
Czytaj dalej
FinanseŻycie codzienne

Budżet domowy w 2022 roku

Rok 2022 zbliża się wielkimi krokami. Został tylko grudzień, który i tak pochłoną…
Czytaj dalej